Starania o ciaze po 40

W momencie, kiedy staramy się z własnym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest nudnym oczekiwaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i zrobiły go, by jak łatwo powiadomić grupę oraz partnerów o rychłym powiększeniu się rodziny. A często zdarza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie stanowimy w ciąży. Nie zginajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jakieś zasadzie działają testy ciążowe wygodne w aptece. Ich pracowanie jest bowiem niezwykle niskie. Liczy na znalezieniu hormony HCG (wytwarzanego w sukcesu popadnięcia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo łatwe w kadrze i zarazem bardzo przyjazne, dlatego należy je dawać razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wynikać z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak samo jak jakichś nowych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych ponadto nie należy stosować po upływie czasu ważności. To gdyż jego rangi potrafią stanowić zaburzone, a skutek będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na wynik testu ciążowego nie chociaż jego ważne wykonanie oraz odczekany godzina od czasu ewentualnego zapłodnienia. Wielkie są również choroby kobiety, podejmowane przez nią środki i wiek. Tak więc, osoby z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w form powinny raczej zgłosić się do lekarza, gdyż w ich przypadku test może wykazywać ciążę, do której tak naprawdę nie doszło, mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego dokonaniu, wyszedł ujemny. Potrafi zatem znaczyć, że doszło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ zapewne istniejesz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie ważna znaleźć ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie jeden ważny szczegół: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby posiadać większą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy wspominać o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne również dla większej swobody należy udać się do specjalistę i zrobić dodatkowe badania. Jednakże w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie natomiast na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wydarzeń w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.