Seksoholizm praca licencjacka

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, ujawniająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i aktywności seksualnej, w jaki te sprawy dominują nad innymi, stanowiąc o sensie życia". Ukazuje się na przeróżne rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z koncentracje na panującą w tych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i dopuszczenia na ciekawe zachowania seksualne problem pewno istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z obecnym faktem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doznań seksualnych - w różnych kondycjach i budowach. Seksoholik zatem nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w głowach dużo osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych zachowań jest stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to osoby mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest kluczem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak strach i stres.

Do wzroście choroby mogą dodać się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która planuje ujemny nacisk na drugie sfery bycia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą wywołać do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Celem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak by akt seksualny nie był wyłącznie preparatem do spełnienia atawistycznego popędu, ale także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.