Droga ewakuacyjna a drzwi na zewnatrz

Rozwiazania mobilne

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które znajduje zastosowanie we wszelkich obiektach obiektach budowlanych, na które razem z obecnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których wykonywa się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia poleca się wszędzie tam, gdzie przechodzimy do podejmowania z szerszymi skupiskami ludzi, tzn. w warsztatach pracy, w urzędach, w celach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, bądź również w zakładach wielkopowierzchniowych. Do rozwiązania oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w istoty strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma priorytetowe stanowienie w istoty ratowania zdrowia oraz zarabiania osób, które ujawniły się w bycie zagrożenia, zwiększając możliwość na osiągnięcie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który udostępnia spożywa w przyjemny sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono wykonane z kolorowej folii samoprzylepnej z użyciem doskonałej wartości kleju, co służy mu ogromną trwałość i wytrzymałość w ciężkich warunkach albo z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na przeszkodzie w obiekcie najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi wyjście z mieszkania lub domu. Folia, z jakiej wykonano oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w ciemności, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w ciemnych warunkach połączonych z wyłączeniem prądu albo także z dobrym zadymieniem, które ogranicza widoczność.